На "Тур де Франс"-2008 гонщики проедут 3 554 км.

http://foto.rambler.ru/photos/velosipedism/51/3/1.jpg

Организаторы "Тур де Франс" огласили сегодня в Париже маршрут "Большой петли" 2008 года. Как уже сообщал "СЭ", гонка стартует 5 июля в Бресте (Бретань), причем первый этап вопреки традиции не будет разделкой. Финиширует многодневка, как всегда, в Париже на Елисейских Полях, 27 июля.

Всего запланирован 21 этап, два из которых (4-й и 20-й) представляют собой разделку. Общая протяженность маршрута - 3 554 км, самым длинным будет пятый отрезок пути - от Шоле до Шатору (230 км).Гонщикам предстоит преодолеть 9 горных этапов. Высшая точка гонки - 2 802 метра, ее велосипедисты должны будут покорить во время 16-го этапа - одного из трех, которые пройдут в Альпах.

ЭТАПЫ:

05 июля: 01-й этап Brest - Plumelec, 195 км
06 июля: 02-й этап Auray - Saint-Brieuc, 165 км
07 июля: 03-й этап Saint-Malo - Nantes, 165 км
08 июля: 04-й этап Cholet - Cholet, 29 km (индивид. разделка)
09 июля: 05-й этап Cholet - Chаteauroux, 230 км
10 июля: 06-й этап Aigurande - Super-Besse, 195 км
11 июля: 07-й этап Brioude - Aurillac, 158 км
12 июля: 08-й эткм Figeac - Toulouse, 174 km
13 июля: 09-й этап Toulouse - Bagnеres-de-Bigorre, 222 км
14 июля: 10-й этап Pau - Hautacam, 154 км

15 июля: день отдыха в Pau

16 июля: 11-й этап Lannemezan - Foix, 166 км
17 июля: 12-й этап Lavelanet - Narbonne, 168 км
18 июля: 13-й этап Narbonne - Nimes, 182 км
19 июля: 14-й этап Nimes - Digne-les-Bains, 182 км
20 июля: 15-й этап Digne-les-Bains - Prato Nevoso (Италия), 216 км

21 июля: день отдыха в Cuneo (Италия)

22 июля: 16-й этап Cuneo - Jausiers, 157 км
23 июля: 17-й этап Embrun - L'Alpe-d'Huez, 210 км
24 июля: 18-й этап Bourg-d'Oisans - Saint-Etienne, 197 км
25 июля: 19-й этап Roanne - Montluсon, 183 км
26 июля: 20-й этап Cеrilly - Saint-Amand-Montrond, 53 км (инд. разделка)
27 июля: 21-й этап Etampes - Paris Champs-Elysеes, 143 км

ГОРНЫЕ ПОДЪЕМЫ:

6-й этап (Super-Besse):
col de la Croix-Morand, 8 км, 5,1 %
финишное восхождение Super-Besse, 11 км, 4,7 %

7-й этап (Aurillac):
col d'Entremont, 6,5 км, 4,7 %
col du Pas de Peyrol (Puy Mary), 7,8 км, 6,2 %

9-й этап (Bagnеres-de-Bigorre):
col de Peyresourde, 13,2 км, 7,1 % (1569 м)
col d'Aspin, 12,1 км, 6,6 % (1489 м)

10-й этап (Hautacam):
col du Tourmalet, 17,7 км, 7,5 % (2115 м)
финишное восхождение Hautacam, 14,2 км, 7,2 % (1520 м)

11-й этап (Foix):
col de la Crouzette, 11,6 км, 7,1 %

15-й этап (Prato Nevoso)
col de Larche, 16,1 км, 4 % (1948 м)
финишное восхождение Prato Nevoso, 11,1 км, 7,1 % (1440 м)

16-й этап (Jausiers):
col de la Lombarde, 21,2 км, 7 % (2351 м)
col de Restefond - La Bonette, 26,7 км, 6,2 % (2802 м)

17-й этап (l'Alpe d'Huez):
col du Galibier, 20,9 км, 5,6 % (2645 м)
col de la Croix-de-Fer, 29,2 км, 5,2 % (2067 м)
финишное восхождение l'Alpe d'Huez, 13,3 км, 8,6 % (1860 м)

18-й этап (Saint-Etienne):
col de Parmеnie, 5,3 км, 7 %
la Croix de Montvieux, 13,7 км, 5,5 %

ВЕЛОСИПЕДИЗМ
По материалам:
http://www.radsportnews.com
http://www.cyclingnews.com
http://www.sports.ru

************************************************

«Астана» официально подписала Контадора и поставила целью победить на «Тур де Франс»

Действующий победитель «Тур де Франс» испанец Альберто Контадор из завершающей существование американской команды «Дискавери Ченнел» был главной трансферной целью многих профессиональных велоконюшен. Сам он давно имел твердое намерение последовать за своими начальниками Йоханом Брюнелем и Вячеславом Екимовым в казахстанскую «Астану». Но встретил активное противодействие, в том числе, со стороны своего личного менеджера знаменитого Тони Ромингера. Тем не менее, вчера, 24 октября, наконец, подписал контракт. Подробнее о последних новостях из «Астаны» рассказал вице-президент Федерации велоспорта Казахстана Николай Проскурин.

«Подписанием контрактов занимается сейчас Брюнель – ему доверена вся полнота менеджерских функций, - сказал Николай Проскурин. -.Альберто Контадор говорил, что идет «в совершенно новую «Астану». В значительной степени это действительно так - состав команды очень сильно обновляется, меняется спортивное руководство. Точно решено, что из россиян у нас продолжит выступать Сергей Иванов, из «Дискавери» приходит Владимир Гусев. Литовец Томас Вайткус не только приходит вместе с ним, но намерен и пожить в Казахстане. Если говорить о сверхзадаче, она предельно ясна. Йохан Брюнель – человек предельно амбициозный. И если он передумал заканчивать карьеру и остался в спорте, то только потому, что верит в способность нашей команды добиваться самой высокой цели. Для него это – победа на «Тур де Франс». Хочется и многого другого, но эта гонка стоит особняком».

Николай Проскурин также рассказал, что в «Астане» вводится собственная антидопинговая программа. «Таково веяние времени. Вопрос борьбы с запрещенными препаратами болезненный, и надо сказать, откровенно – четкой стратегии не просматривается, у меня создается впечатление, что все идет только в сторону максимальной бюрократизации процесса. Кроме того, любую проблему нужно решать в комплексе, а вместо этого велоспорт выбран каким-то полигоном для испытаний. А в это время в других видах спорта люди, принимающие решения, только посмеиваются потихоньку, наблюдая за происходящим со стороны и не предпринимая даже десятой доли того, что делается в велоспорте», - сказал Николай Проскурин.

http://www.allsport.ru
26 октября 2007

********************************************

Ярослав ПОПОВИЧ про головні старти сезону

Найкращий український гонщик Ярослав Попович уже тривалий час мешкає й виступає за кордонами України. Утім уродженець Львівщини ніколи не забуває про Батьківщину, при першій нагоді приїздить сюди, аби побачитися з рідними й близькими, зустрітися з журналістами й уболівальниками. Цього разу Попо пробув в Україні менше тижня, але знайшов час розповісти про те, яким вийшов для нього 2007 рік.

«У новій команді у мене будуть можливості для зростання»

Після трьох років перебування в американській стайні «Діскавері ченнел» Ярослав переходить до бельгійської «Предіктор–лотто», за яку виступатиме з 1 січня упродовж такого ж – трирічного — терміну.

— У «Діскавері ченнел» гонщиків ще на початку сезону попередили, що команда, скоріше за все, припинить своє існування, — каже Ярослав. — Наш менеджер до останнього шукав нових спонсорів, але, хоч як прикро, через допінгові скандали ніхто не схотів вкласти гроші у найсильнішу команду світу. Це просто жах! Тоді я почав підшукувати собі нове місце роботи і вибрав «Предіктор–лотто». Бельгійці зробили мені пропозицію, від якої я не зміг відмовитися. При цьому я сам обиратиму, на які змагання їхати. Також мене влаштовують і завдання, поставлені переді мною.

— Хто ще виявляв зацікавленість у ваших послугах?
— Італійські команди «Ліквігас» і «Мілрам», бельгійська «Квік степ», швейцарсько–казахстанська «Астана», французька «АG2r превоянс» і російсько–італійська «Тінькофф».

— Як ви оцінюєте час, проведений у «Діскавері ченнел»?
— Мій дебютний рік у цій команді виявився дуже вдалим. У 2005–му на «Тур де Франс» я посів 11–те місце, ставши кращим молодим гонщиком. Погодьтеся, непогане досягнення у моїй кар’єрі. У 2006–му, після відходу зі спорту легендарного Ленса Армстронга, в команді не було явного лідера, на якого б усі рівнялися. Але цього року ситуація для мене змінилася на краще, і на «Тур де Франс» я став восьмим. Нинішній сезон видався не надто складним, адже я не виступав на багатьох змаганнях, зосередившись лише на найважливіших турнірах.

Узагалі ж, із «Діскавері» пов’язано дуже багато приємних спогадів. Але я дивлюся вперед і щороку намагаюся здобувати нові перемоги. У 2008–му в новій команді я отримаю нові стимули, що, сподіваюся, принесе гарні результати.

— Вважаєте, зміна «стайні» піде вам на користь?
— Саме так. Адже завжди, коли міняєш роботу, з’являється бажання довести свою силу, проявити себе з найкращого боку. У «Предіктор–лотто» вистачає висококласних велогонщиків, поруч із якими я отримую гарну можливість підвищити свій професійний рівень. Хоча гіркота від того, що розпався дуже сильний колектив, який встиг стати справжньою родиною, ще залишається. Але таке життя, і в жодному разі не можна зупинятися на досягнутому.

— Чи не забагато, на ваш погляд, у велоспорті допінгових скандалів?
— Їх дійсно вистачає, але хочеться вірити, що цей неприємний період швидко мине. Далі так тривати не може. Сподіваємося, Міжнародна федерація велоспорту вдасться до низки рішучих кроків і викине весь допінг з нашого спорту.

«Розумію, що місце в збірній України нікому не гарантовано»

— Виступаючи за кордоном, ви, думається, не забували й про збірну України. Але на чемпіонат світу таки не поїхали. Чому?
— Напередодні вересневих змагань у Штутгарті я розмовляв із головним тренером національної збірної Андрієм Архаровим. Своє небажання виступати на чемпіонаті світу я пояснив тим, що перебував у не найкращій спортивній формі. Сил на гідний виступ бракувало, а ганьбитися не хотілось. Але я маю намір у всеозброєнні підійти до Олімпійських ігор–2008.

Головними стартами нового сезону вважаю для себе Олімпіаду й «Тур де Франс». Розумію, що місце у збірній мені не гарантовано, тим паче, що маємо лише три ліцензії. До того ж, до Пекіна треба буде їхати невдовзі після «Великої петлі». Але, гадаю, я встигну відновитися й набрати оптимальну спортивну форму, щоб продемонструвати високі результати.

— Яким чином відбуватиметься формування української олімпійської команди?
— На жаль, не так, як у більшості країн Європи. Наприклад, там перед чемпіонатом світу головний тренер за півтора—два місяці дивиться, хто показує найкращі результати, і саме його бере на змагання. Необов’язково боротися за медалі поїде той, у кого найбільше нагород і титулів. Адже світові форуми відбуваються через три місяці після чемпіонату країни, і неможливо весь цей час тримати себе у найкращій фізичній формі. А в нас на чемпіонат світу їде той, хто виграв національну першість. Як на мене, цей підхід є неправильним.

— Коли збираєтеся починати підготовку до нового сезону?
— Наприкінці жовтня в Італії відбудуться показові змагання, потім там же проводитимемо тренування. А в грудні на мене очікує збір на Мальорці, де я познайомлюся з новою командою.

«Намагаюся постійно бути поруч із сином»

— Ви прийшли на прес–конференцію у незвичній футболці. Звідки вона у вас?
— Придбав в Італії. Але якби ви тільки знали, що на ній написано... Матюки на мафіозну тематику. Італійською, точніше, навіть сицилійською. З вашого дозволу перекладати я не буду (сміється).

— Як нині проводите відпустку?
— Відпочиваю, не тренуюся і навіть взагалі не сідаю на велосипед. Багато часу проводжу з рідними, зустрічаюся з друзями. Намагаюся постійно бути поруч із сином. Бо ми з дружиною порахували, що загалом за вісім місяців я провів із ним лише два місяці. Треба ж, щоб Джейсон знав, хто його батько. А то трапляється, що я приїжджаю зі змагань, а він на мене дивиться як на якогось незнайомого дядька. Будемо це виправляти.

Андрій ФОМЕНКО, В’ячеслав ЛАШУК, газета «Україна Молода»
http://other.sport.com.ua/

**************************************

Николай Трусов – «серебро» в финале сезона

Сезон практически завершен, но гонщик «Тинькофф. Кредитные системы» успел поставить в нем серебряную точку. На прошедшем в голландском Алкмааре чемпионате Европы по велоспорту на треке 22-летний петербуржец поднялся на вторую ступень пьедестала почета по итогам парной гонки вместе с Алексеем Марковым.

http://www.procycling.ru/

***************************************

Два новых приобретения «Тинькофф»

             Команда «Тинькофф. Кредитные системы» подписала контракты с двумя новыми гонщиками. Со следующего сезона в ее составе будут выступать уроженец Сардинии, 28-летний Альберто Лоддо и колумбиец Вальтер Педрасса. Лоддо переходит в команду банкира Олега Тинькова после двух лет выступлений в «Селле Италия» под началом Джанни Савио. Спринтер по специализации, Альберто завоевал 18 побед в карьере, 8 из которых – в сезоне-2007. 26-летний Педрасса, родом из Боготы, имеет на своем счету 14 побед (3 в 2007 году), наиболее заметный успех – майка чемпиона страны 2005 года в групповой гонке. «Тинькофф» постепенно завершает формирование состава и скоро будет готова представить всех своих гонщиков на специально созванной пресс-конференции.

http://www.procycling.ru/
***************************************

Адвокат велосипедиста Андреий Кашечкина Люк Миссон, который был уличен в применении допинга после Тур да Франс, подает иск в Суд по Правам человека.

Некогда ключевой гонщик команды Astana наряду с соотечественником Александром Винокуровым, Кашечкин отстаивает свою невиновность с августа. И Кашечкин и Винокуров были уволены командой после положительных тестов.

Андрей утверждает, что он не использовал переливание собственной крови (именно в этом его и обвиняют), и возразил по поводу законности проверок спортивными властями, что нарушает его права как человека и гражданина.

Адвокак подчеркнул, что уже имел дела с подобными случаями и что тогда победа была на стороне спортсмена

Миссон акцентирует внимание на статье 8 Декларации Прав человека, и будет использовать эту статью, чтобы защитить казахского гонщика на трибунале в Бельгии 6 ноября.

Статья 8 заявляет, что только общественные власти могут вмешаться в частные жизни людей, и Миссон утверждает буквально следущее: "... спортивные власти не общественные власти."

Бельгийский адвокат утверждает, что он готов вести тяжбу Кашечкина через все суды, вплоть до европейского Суда по Правам человека в Страсбурге.

"Это - случай когда, кто побеждает, проигрывает," сказал он. "Если мы проиграем, то мы пойдем в апелляционный суд, затем Верховный апелляционный суд, затем европейский Суд Прав человека. И там мы будем в очень хорошем положении."

http://www.velonews.com
*******************************